Yumurta Donasyonu İle Gebelik Oluşturulabiliyor mu?

Gebe kalma noktasında problem yaşayan kadınların birçoğunun ilk etapta problemin kendinden kaynaklandığını düşünseler de erkek kaynaklı da olabilmekte. Erkek ya da kadın kaynaklı. Problemin hangi taraftan kaynaklandığının tartışma konusunda hiçbir önemi bulunmuyor.

Bebek sahibi olmayı başaramamış çiftlerin zaman içerisinde kendilerini yetersiz hissetmeleri ve bu tarz bir psikolojiye kapılmaları psikolojik bakımdan gerçekten yıpranmalarına neden olmakta. Bu tarz bir baskıdan kurtulmanın yanı sıra yıllardır hayalini kurduğu bebeğe ulaşmak isteyen çiftlerin çeşitli merkezlere giderek tüp bebek denemeleri yaptığı görülmekte. Doğal bir biçimde bebek sahibi olunamıyorsa ve yıllar geçtiyse; daha fazla deneme yapmanın pek de bir mantığı yok demektir. Çocuğun olmaması yıllardır bu durumun süregelmesi ortada bir problemin olduğunu gösterir. Bu tarz bir problemin varlığını inkar eden çiftlerin yıllar boyu hiçbir şey elde edemeyecekleri gibi pek çok değeri de kaybedecekleri ortada. Bebekler evliliğin meyvesi ve geldiği anda çiftleri birbirlerine sıkı sıkı bağlamakta ve birbirlerine daha sadık kalmalarına neden olmakta. Anne ya da babalık duygusunu yaşadığı andan itibaren tüm geleceğini bebeğine güzel bir gelecek hazırlamaya adayan ebeveynlerin bu duygudan mahrum kalmaları zaman içerisinde birtakım problemlerle karşı karşıya kalmalarına neden olduğu görülür. Yumurta donasyonu kadın kaynaklı üreme hücresi üretimi mümkün olmayan durumlarda başarı oranı ile dikkat çeken tedavi yöntemlerinden. Alternatif bir tedavi yöntemi dememizin nedeni; anne adayının kendi yumurta hücrelerinin kullanılmaması nedeniyledir. Dünya genelinde sağlığı yerinde olan ve çeşitli testlerle bu durumu kanıtlanmış kimselerden elde edilen üreme hücrelerinin elde edilmesi neticesinde tedavi başlamakta. Erkek kaynaklı sperm hücresi üretimi problemlerinde tercih edilen sperm donasyonu yöntemi içinde aynı şeyleri söylemek mümkün. Ortada bir problem olduğunu artık kabullenin ve çok geç olmadan tedavi olmanın yollarını araştırmaya başlayın. Kıbrıs tüp bebek sizler için güzel bir seçenek olacaktır.

Ülkemizden ve Avrupa ülkelerinden çok daha başarılı tedavi uygulamalarının yapıldığı Kıbrıs her anlamda avantajlı. Tedavi kalitesinin yanı sıra; tedavilere ödenen bedellerin pek çok ülkeye nazaran çok daha uygun aralıklarda olması birçoğunun tercihleri arasında yer almasına neden olmakta. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini iyice araştırarak içlerinden özel bir seçim yapın ve bu doğrultuda hareket edin. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu alanın başarılı isimlerinden.

yok