whatsapp

Tüp Bebek Yöntemi Fiyatları 2020-2021

Tüp Bebek Yöntemi ve Fiyatları
Tüp bebek yöntemi ve fiyatları, günümüzde yaşayan insanlar, yaşam koşulları nedeniyle normal yollardan çocuk sahibi olamama gibi sorunlarla çok sık karşılaşmaya başlamışlardır. Özelikle tükettiğimiz gıdaların sağlıklı olmaması bu tür sorunların en büyük etkenlerinden biridir.

Bu yüzden öncelikle insanlar kendilerine sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturmalıdırlar. Tüp bebek yapımı son dönemlerde gelişen teknoloji ile eskiye oranla çok daha kolay ve zahmetsiz bir hal almıştır. Normal yollardan bebek sahibi olamayan insanlar bu yöntemle sağlıklı ve normal çocuklardan hiç bir farkı olmayan bebeklere sahip olabilirler. Bebek dünyaya gelene kadar ve geldikten sonra hem kendi sağlıklarına hem de bebeğin sağlığına çok dikkat etmeliler. Çünkü normal yöntemlerle oluşmadığı için hassas bir yapıya sahip olacaktır. Özellikle annenin sağlam bir bünyeye sahip olması gerekir. Bebeğin gelişim evresi için anne bünyesi oldukça önemlidir. Tüp bebek fiyatları ve yöntemleri aşağıdaki yazımızda detaylıca bulabilirsiniz.

 


Hangi Yaş Aralıklarında Tüp Bebek Yapılır?

Tüp bebek yapımının başarı oranı ne yazık ki kadının yaşı ile doğru orantılı olabiliyor. Ancak günümüz teknolojisi ile bazı testler be uygulamalar yapılarak 40 yaş üstü kadınlarda %25-30 civarında bir oranla gebe kalma durumu söz konusu olabiliyor. Bu durum genellikle yumurtalık kapasitesinin iyi olduğu düşünülen kadınlarda görülmektedir. Tüp bebek normal bebek sahibi olunabilen yaşlar arasında uygulanmaktadır. Yani normal yöntemler için geçerli olan yaş sınırlaması bu yöntem içinde geçerlidir. Yumurtalık sayısı ve kalitesi düştükçe bebek sahibi olma oranı da düşmektedir.

Yeni doğan bir kız çocuğunda 1-2 milyona yakın olan yumurtalık rezervi ilk adetin görüldüğü dönemlerde 250-300 bine düşmektedir. Yumurtalıklar azalarak menopoz dönemine kadar tükenmektedir. Buna bağlı olarak ilerleyen yaşlarda yumurta sayısının yanı sıra kalitesinde de büyük oranda düşüş görülmektedir. Bu yüzden orta yaş gurubunda daha çok kayıp yaşanmaktadır. Tüp bebek yapımında, ileri yaştaki kadınların yumurtalık rezervleri geniş bir şekilde, ultrasonografi ve hormon tetkikleri ile belirlenerek başarı şansının doğru oranlarla belirlenip ortaya konulması ve anne adayının net bir şekilde bilgilendirmesi çok büyük önem taşımaktadır. Uygun yöntemin seçildiğini bilen anne adayı psikoloji bakımından da hazır hale gelir. Psikolojik durum bu tür uygulamalarda çok büyük bir etkiye sahiptir. Olumsuz bir düşünce yapısı kayıpların sayısının artmasına sebep olabilir.


Tüp Bebek Fiyatları ve Başarı Oranı

Günümüzde tüp bebek gelişen teknolojinin getirdiği kolaylıklarla hem daha yüksek başarı ile hem de daha uygun fiyata yapılabiliyor. Eskiye oranla bu uygulama çok daha net ve güzel sonuçlar getirmeye başlamıştır. 2020 tüp bebek fiyatları, 2021 tüp bebek fiyatları hemen hemen herkesin bütçesi çerçevesinde belirlenmektedir. Bu fiyatlar ortalama rakamlarla Kıbrıs bölgesinde 2500 - 3500 Euro olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye üzerinde ise 5000 - 6500 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlara ilaç masrafları dahil değildir. Kişinin durumuna göre ilaç kullanımına gerek görülürse Türkiye üzerinde fiyatlar 10,000 TL'yi bulabiliyor.

Ancak yine de uygulama yapılacak alan ile direkt olarak görüşmek daha net sonuçlar verecektir. Bu rakamlar ortalama olarak belirlenmiştir. Kişinin durumuna ve yapılacak işlemlere göre daha yüksek veya daha düşük olabilir. Net rakamları öğrenmek için işlemin uygulanacağı merkez ile iletişim kurulması gerekmektedir. Fiyatların işlemler başlamadan önce öğrenilmesi işlemlerin hız kazanmasında büyük bir rol oynamaktadır. Fiyatlar bölgelere göre de değişiklik göstermektedir. Tüp bebek yapımında belirlenen başarı oranları kadının yaşı ve yumurtalıklarının kalitesine göre değiştiği vurgulanmaktadır. Başarı oranını net rakamlarla söylemek mümkün olmasa da yüksek oranlarla ifade edilebilir. Günümüz teknolojisi ile bu oranlar hızla yükselmeye başlamıştır. Kişilerin hem vücut yapısı hem de psikolojik yapısı bu uygulamanın başarı oranını %35 oranında etkilemektedir. Bu yüzden kişiler kendilerini hazır hissetmedikçe bu tür uygulamalara başvurmamalıdırlar. Aksi durumlarda istenilen sonuçlara ulaşamayabilirler. Kendilerini bu alanlarda hazırlamakta sorun yaşadıklarında destek almaları ısrarla tavsiye edilir. Çünkü kişinin her yönden hazır olmadığı zaman tüp bebek başarı oranı dip seviyelere düşmektedir.

 


Tüp Bebekte Cinsiyet Seçimi

Bebek embriyo aşamasına anne karnına girmeden önce cinsiyetini belirlemek artık mümkün. PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) için tüp bebek ve embriyo uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Oldukça başarılı sonuçlara ulaşmak mümkündür. PGT yöntemi ile bebek anne karnına girmeden önce cinsiyeti %99 oranında belirlenmektedir. Bu tür uygulamalarda anne adayının gebelik şansı tüp bebek uygulamasında olan oran ile aynıdır. Bu işlem için tüp bebek yapım şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Özellikle ileri yaştaki insanların bu alanda başarı elde etmesi için çok daha önemli test ve uygulamalar yapılması gerekmektedir. Son dönemlerde bebek sahibi olmanın zorluğu insanların farklı yollar aramasına sebep olmaktadır. Bu yüzden yeni ve farklı yöntemler geliştirilmeye devam etmektedir. Günümüzde mevcut olarak kullanılan yöntem tüp bebek olduğu için teknolojik araştırmalar bu yöntem üzerinde hız kazandırılmaya çalışılmaktadır. PGT yöntemi de yine bu yöntemle ilişkili olarak yapılmaktadır.

Cinsiyet seçimi son çağlarda değişen ve bozulan aile dengesinde de çok büyük bir öneme sahiptir. Kızı olan aileler erkek çocuk isteyebilir. Aynı şekilde Oğlu olan aileler de bebeklerinin cinsiyetini kız olarak seçebilir. Bu aile dengelenmesinde de kullanılan bir yöntem haline gelmeye başlamıştır. Özellikle Avrupa ülkeleri bu konuda geniş çaplı araştırmalar ve çalışmalar yürütmektedir. Cinsiyet seçimi tüp bebek uygulamasından farklı olarak fiyatlandırılmaktadır. Birbirlerine bağlı olarak uygulanıyor olsalar da fiyatları farklılık içerebiliyor. Kıbrıs bölgesinde cinsiyet seçim fiyatları genellikle 5000 euro ile 7000 euro arasında değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisini işlemler başlamadan önce almak yapılacak uygulamaların sağlıklı ve hızlı olması için önem arz ettiği bilinmelidir. Aynı şekilde bu durum adayların psikolojik yönden hazırlanmalarına da büyük oranda katkı sağlamaktadır.Tüp Bebek Denemesi En Fazla Kaç Kez Yapılır?

Tüp bebek, Kadınların rahimlerinde oluşan sorunlar nedeniyle yumurtanın rahim dışında döllendikten sonra kadının rahmine yerleştirilmesi yöntemi ile sahip olunan bebektir. Bu yöntemde çiftler arasında her iki tarafta geniş bir şekilde muayene edilip belirlenen testlerden geçirilmektedir. Sonrasında bu yöntem için uygun olup olmadıkları belirlenir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra dölleme işlemine başlanabilir. Ancak bu aşamada kişilerin hem vücut hem de ruh sağlıklarına çok önem vermeleri gerekmektedir.

Bu uygulama genellikle yapılan denemeler sonucunda insanların %95'inde 3 kez tekrarlanabilir. Geri kalan %5 oranında ise istisna olarak sınırsız kabul edilir. Net cevaplar için öncelikle işlem merkezi ile birebir görüşmek gerekir. Bunun dışında alınan bilgiler ortalama olarak değerlendirilen kişiler için geçerlidir. Size özel yöntem ve denemeler için işlemin yapılacağı merkezi ziyaret etmeniz daha sağlıklı sonuçlar almanıza olanak sağlar. Tüp bebek denemeleri 3'den sonrasında genellikle başarı oranı dip seviyelerde seyretmektedir. Daha fazla deneme yapılabilir fakat çok fazla umutlanmamak gerekir. Bu durum sperm kalitesi ve yumurta rezervinin sağlamlığı ile doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda uygulamanın yapıldığı mekanın kalitesi de işlem başarı oranında çok büyük bir rol oynamaktadır. Tüp bebek denemelerinin başarı oranını arttırmak için öncelikle kendi sağlığınıza önem vermeniz gerekmektedir. Sonrada kaliteli bir uygulama merkezi seçilerek, sağlıklı bir gebelikle bebek sahibi olmanız mümkündür.

yok