whatsapp

Yumurta dondurma tedavisinde uygulama kapsamında gerçekleştirilecek olan adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ultrason kontrolleri eşliğinde tedavi, yumurta geliştirici enjeksiyonların kullanımı ile başlar, bu süreç bulunduğunuz şehirden yürütülebilmekte olup merkezimize gelmenizi gerektirmemektedir.
  • Enjeksiyon kullanım süresi yaklaşık olarak 15 gündür, enjeksiyon kullanım süresinin tamamlanmasının ardından yumurta toplama işlemi yapılmaktadır. Bu işlem için merkezimize gelmeniz gerekmektedir. Yumurta toplama işleminden sonra aynı gün içerisinde dönüş yapabilirsiniz.
  • Yumurta toplama işlemi sonrasında, toplanan yumurtalar dondurma işlemine hazır hale getirilir ve uzman embriyologumuz aracılığı ile dondurulur.

                Yumurtaların tüp bebek tedavisi amacıyla kullanmak istediğiniz taktirde uygulanacak işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz ancak öncesinde şu hatırlatmayı unutmayalım:

Dondurma işleminden 2 ay öncesinden merkezimizle iletişime geçmeniz önerilmektedir.

  • Anne adayı oral kontrseptif sonrası rahim iç yüzeyinin kalınlaştırılması adına ilaç kullanımına başlar. Bu sürecin takibi ultrason kontrolleri ile sağlanır. İlacın kullanım süresi yaklaşık olarak 15 gündür ve bu süreç bulunduğunuz şehir üzerinden yürütülebilmektedir, merkezimize gelmenize gerek yoktur.
  • İlacın kullanım süresi tamamlandıktan sonra yumurtalar uzman embriyologumuz tarafından çözülme işlemine tabi tutulur. Aynı gün baba adayı da sperm örneği vermek için merkezimizde bulunmalıdır. Anne adayının bu süreçte merkezimizde bulunmasına gerek olmadığı gibi baba adayı da sperm örneğinin alınmasından sonra aynı gün içerisinde dönüş yapabilir.
  • Yumurtaların çözünmesinden 2 gün sonra anne adayı transfer işleminin gerçekleşmesi için merkezime gelmelidir ve bu süre içerisinde anne adayının hormon ilacı kullanılması tavsiye edilmektedir. Baba adayının bu süreç içerisinde merkezimizde bulunmasına gerek yoktur, anne adayı da bu işlem sonrası dönüş yapabilir.
  • Transfer işleminin 12 gün sonrasında anne bulunduğu şehir üzerinden kanda gebelik testi yaptırabilir ve sonucunu öğrenebilir ancak transfer işlemi sonrasında bazı hormon ilaçlarının kullanımına devam etmesi tavsiye edilmektedir. Bu işlemler bulunduğunuz şehirde yapılabilmektedir bu yüzden merkezimize gelmenize gerek yoktur.

Yumurtalarını donduran anne adayları sperm bağışı tedavisinden de yaralanabilmektedir.

Yumurtalarınızı kullanmayı düşündüğünüz tarihin 2 ay öncesinde merkezimizle iletişime geçmeniz önerilmektedir.

 

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Yumurta Donasyonu Fiyatları 

KKTC Tüp Bebek Merkezleri

Bize Ulaşın →  

yok