Tüp bebek tedavisi için en uygun zaman ?

Bir sene boyunca çiftlerin korunmasız ve sürekli çocuk yapmaya çalıştıkları halde hamile kalınamıyorsa mutlaka hekiminize danışmanız gerekir. Tüp bebek uygulaması genç bayanlarda yaşı ilerlemiş bayanlara oranla daha başarılı sonuçlanmaktadır. Çünkü bayanların yaşı geçtikçe yumurtalık rezervleri azalmakta ve bu sebeple de hamile kalma ihtimalleri oldukça azalmaktadır.

Tüp Bebek Uygulama Aşamaları

Tüp bebek; Adet görmenin 2. Veya 3. günü başlanır.

  • Yumurtaların büyümesi, yumurtaların toplanması, embriyoların büyümesi vetüp bebek aktarımı basamaklarından oluşur.
  • Bu aşamalar genellikle 15 veya 18 güne kadar uzar.
  • Tüp bebek uygulaması boyunca bayanların tüp bebek merkezinde yatmasını gerektiren herhangi bir neden yoktur.
  • Tüp bebek uygulamasında yumurta gelişimi boyunca her gün ultrasonografi gözetimler ve kan tahlilleri gerçekleştirilir.
  • Tüp bebek merkezinde geçecek süre olabildiğince kısa sürmesi ve insanların normal hayatlarına negatif etki etmemesi sağlanır.
  • Yumurta toplama ve embriyo aktarım olayları süresince hastanede kalınmasına ihtiyaç yoktur.

Tüp bebek uygulamasında yaş sınırı

38 yaş ve bu yaşı geçmiş bayanlarda tedavi gerçekleştirilirken PGT metodu ile embriyolarınızın kromozom bazında taraması yapılarak sağlıklı olup olmadığının test edilmesi önerilmektedir.

Tüp bebek başvurusu sonrası

Çiftlerin ön muayenelerinin gerçekleştirilmesi için erkeğin Üç-Beş gün süren cinsel perhizde olması ve kadının da adet bitimindeki hafta veya dönem en uygun zamandır. Ölçme ve değerlendirme işlemi için iki günlük bir süre ayırmanız yeterlidir. Test neticelerinin kontrolü doktorunuz tarafından gerçekleştirilerek ortak konsültasyon da bireylerin hamilelik ihtimalinin en fazla olduğu tedavi metodu tercih edilir.

 

yok