whatsapp

Kıbrıs, Neden Cinsiyet Seçimi İçin Uygundur?

Cinsiyet Belirlemenin Yasal Boyutu: Kıbrıs Tüp bebek Merkezlerinin preimplantasyon genetik taramayı cinsiyet seçimi amaçlı uygulanması yasaktır. Tıbbi gereklilik durumunda izin alınarak yapılabilir.

 

Kıbrıs Cinsiyet Belirleme Uygulaması Nedir?

Cinsiyet seçimi kısaca, doğacak bebeğin cinsiyetinin tayin edilmesi ve bunun yanı sıra ne kadar sağlıklı olacağının önceden bilinmesine imkan sağlayan modern uygulamalardan birisidir. Bu uygulamada doğacak bebeğin kalıtsal bir hastalık taşıyıp taşımadığı anlaşılır, çiftler dilerse doğacak bebeğin kız mı, erkek mi olacağına karar verir. Böylece hem sağlıklı bireyler dünyaya getirmek, hem de nüfus dengesinin kontrolünü sağlamak mümkün olur. Genellikle, ilk çocuğu erkek olan ya da kız olan çiftler, ikinci çocuğun karşı cins olmasını talep etmektedirler. Sebebi ise nüfus artışının dengeli olmasını istemeleridir.

 

Cinsiyet Seçimi İçin Neden Kıbrıs?

Cinsiyet belirleme işlemi için her şeyden önce, güvenilir bir klinikte, güvenilir bir uzmana başvurulmalıdır. Bu konuda Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri ve uzman doktoru Jin.Opr.Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen, anne-baba adaylarına en güvenilir hizmeti sunmaktadır.

İkincisi, bu uygulama Türkiye Cumhuriyeti ve daha bir çok ülkede yasal olarak kabul edilmemekte, ancak Kıbrıs’ta tamamen yasal ve güvenlidir. Bunun yanı sıra, Kıbrıs’ta cinsiyet seçimi işlemleri, bu uygulamaların yasal olduğu ülkelere kıyasla çok daha uygun fiyata gerçekleştirilmektedir; üstelik aynı kalite ve standartlarda.

Diğer bir neden, Kıbrıs’ta cinsiyet belirleme uygulamalarında başarı oranları çok yüksektir; bu nedenle cinsiyet belirleme işlemleri için Kıbrıs, uluslararası alanda da büyük talep görmekte, farklı ülkelerden binlerce çifti hayallerine kavuşturmaktadır.

Cinsiyet seçimi için Kıbrıs’ın tercih edilmesinde bir diğer neden ise şüphesiz, tecrübedir. Tecrübeli ekip ve modern uygulamalar, başarı oranını doğrudan etkilemektedir ve hizmet-fiyat-tecrübe çerçevesinde bakıldığında Kıbrıs, cinsiyet belirleme işlemi için en uygun adrestir.

Öte yandan, tabiatı ve hava şartları ile Kıbrıs, hem cinsiyet belirleme işlemlerini güvenle tamamlamanıza, hem de bu önemli süreci tatil havasında geçirmenize imkan sunmaktadır.

yok