whatsapp

Ülkemizde ve Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavileri

Tüp bebek tedavisi, normal şartlar altında çocuk sahibi olamayan ailelerin, uygulanan tedavi yöntemleriyle sağlıklı ve kendilerine ait bebeklere sahip olması çin uygulanan bir tedavi yöntemidir. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde uygulanan bu tedavi, Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde de son zamanlarda yükselen bir grafikle hizmet vermektedir.

Kıbrıs tüp bebek merkezleri, modern teknoloji ve hizmet anlayışıyla, hastalarına en iyi sonucu verebilmek için her geçen gün aktif olarak çalışmaktadır. Tedavi aşamasında, ilk olarak bireylerden sorun teşkil eden bireyi bulmak için çeşitli testler yapılmaktadır. Sonrasında, sorun tespit edilince uygulanacak yöntemler belirlenir ve tedavi süreci başlar. Burada bilinmesi gereken en önemli şey, süreç ne olursa olsun doğacak olan bebek, çiftin çocuğu olmasıdır.

Örneğin menisinde herhangi bir sperme rastlanmayan erkekler, sperm bulunmaması halinde cerrahi müdehaleye tabi tutulurlar. Hormonal ve yardımcı üremeye destek olan bu uygulama, erkek için kısa sürede tedavi edici rol oynamaktadır. Genel olarak karşılaşılan cinsel sorunlar, tecrübeli doktorlar tarafından bilinir ve tedavi yöntemleri uygulanır.

yok