whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek

Kısırlık bir çok sebebi olan bir hastalıktır. Kimi bireyler doğuştan bu hastalığa sahiptirler. Kimi bireyler ise kanser gibi ağır hastalıklardan sonra yumurtalıklarının hasar görmesi sonucu kısır olurlar.

Her iki durumda da anne ve baba olmak isteyen bireyler tüp bebek tedavisine başvururlar. Tüp bebek tedavisi süreci sayesinde tüm dünyada milyonlarca aile bebek sahibi olmuştur. Özellikle Kıbrıs tüp bebek alanında yaptığı yenilikler ve keşiflerle adını dünyada sıkça duyurur.

Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi üzerine araştırma yapan bir çok dünya çapında ünlü uzman bulunmaktadır. Bu sebeple sadece Kıbrıs halkından değil, diğer ülkelerden de Kıbrıs tüp bebek merkezlerine talep olur. Bu durumda dış ülkelerden gelen adaylar tedavi süresince kalabilecekleri geçici bir ev tutarlar. Bu da tedavi sürecinde bireylerin yeni bir ülke ile tanışmalarını sağlar. Anne ve baba adayları için tüp bebek tedavisi süreci stresli olabilmektedir. Bu sebeple bazı merkezler ailelere bu süreçle paralel bir psikolojik destek hizmeti verirler. Bu sayede ebeveynler bu süreci daha kolay atlatabilmektedirler.

yok