whatsapp

Yumurta Donasyonu Nerede Yaptırılmalı?

Kısırlık problemi ile başlangıçta ya da ilerleyen zamanlarda karşılaşan çiftlerin aklından geçen tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan yumurta donasyonu sanıldığının aksine doğrudan düşünülecek bir tedavi şekli olmaktan uzaktır.

Dünyanın her yerinde her insan her çift kendi üreme hücrelerinden çocuk sahibi olmak ister.

Üreme hücrelerinde problem olan partnerden dolayı gebelik gerçekleşmiyor ve bu durumda çok da birşey yapılamıyorsa; bahsettiğimiz yöntem denenir. Problemli tarafında üreme hücreleri devre dışı bırakılarak dünya genelinde sağlıklı üreme hücrelerine sahip olan ve bunları bağışlayan sağlıklı donörlerden elde edilen üreme hücreleri kullanılır. Sperm donasyonu da benzeri bir mantığı açıklayan tedavi şekillerinden bir tanesi. Problem erkek kaynaklı ve üreme hücresi üretimi hiçbir şekilde ilaçla ya da tedavi şekilleri ile sağlanamıyorsa; donasyon yapılır. Farklı bir erkek adaydan alınan sağlıklı sperm hücrelerinin gebeliğe çeşitli yöntemlerle hazır hale getirilmiş olan kadından alınan yumurta hücreleri ile laboratuvar ortamında bir araya getirilip döllenmesi neticesinde kadının vücuduna entegre edilmesi mantığını açıklar. Çoğu kişi sıcak bakmasa da mecbur kalındığında bebek sahibi olmayı arzulayan çiftlerin tercih edebildikleri bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Bu bakımdan her türlü yöntem ile karşılaşmanız mümkün. Kıbrıs tüp bebek alanında gerçekten sıra dışı gelişmelerin yaşandığı ve bu gelişmelerinde çalışma alanına yansıdığı bir nokta olarak dikkat çekiyor. Bu niteliğini tüm dünyaya kanıtlamış bir bölge olması genel anlamda başarılı tedavilerin yapılması neticesinde yüksek gebelik oranlarına sahip olmasından kaynaklanıyor. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini iyice araştırın ve tam donanımlı merkezlerde faaliyet gösteren uzman doktorların öncülüğünde hareket edin.

Uzman doktorunuza güven duymanız gerçekten talep edilen bir duygu. Günümüzde her doktora güvenmek maalesef mümkün olmuyor. Bazı doktorların çok da yeterli olmadıkları alanda bunu kabullenmeyip faaliyetlerini sürdürmeleri oldukça bilinçsiz olan çiftler üzerinde geri dönüşü olmayan problemlere yol açabildiği gibi gebelik şansını da ellerinden alabilmekte. Bu tarz can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak adına iyice araştırma yaparak hareket etmelisiniz. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen   bu alanda dikkat çeken önemli isimlerden bir tanesi. Kıbrıs’ta tedavi olmak isteyen çiftlerin seçebilecekleri en güzel seçenek olduğunu ifade etmekte fayda görüyoruz.

yok