whatsapp

Yumurta Donasyonu ve Kadın Kaynaklı Problemler

Kadın kaynaklı kısırlık problemlerinde kadının psikolojisinin yanı sıra; partnerinin psikolojisi de yerle bir olmakta. Bakıldığı zaman her iki tarafı da etkileyen kısırlık probleminin günümüzde çaresi her türlü bulunmakta.

Çiftlerin probleminin çözülememesi durumunda donasyon işlemleri akla gelmekte. Yumurta donasyonu gebelik için yeterli düzey ve kalitede yumurta hücresi üretimi olmayan hanımlarda tercih edilen bir alternatif tedavi yöntemidir.

Tedavi yönteminin başarı oranı oldukça yüksektir. Bu bakımdan yıllardır bebek sahibi olmayı başaramamış çiftlerin hiçbir şekilde karamsarlığa düşmemeleri önemlidir. Her geçen gün gelişen dünyamızda doğru tekniklerle hareket edildiğinde kısırlık etkileri ortadan kaldırılarak rahatça gebelik oluşturulabilmekte. Sperm donasyonu da benzeri mantıklarla uygulanan tedavilerden bir tanesidir. Örneğin; erkek kaynaklı bir problemin çözümü üzerinde duruluyor. Partneri sizce tedavi olmuyor mu? Çiftlerin her ikisi de çeşitli test ve tetkiklerin ardından kontrol altına alınır ve her iki tarafta aslında gebelik için hazırlanır. Problem erkekte olsun ya da kadında hiç fark etmez. Problemin kaynağı üzerine yoğunlaşıldığı gibi partnerinde ufak problemleri giderilir. Kıbrıs tüp bebek alanında gerçekten sıra dışı çalışmaların yapıldığı bir bölge olma özelliği ile biliniyor. Bu açıdan bakıldığında gerçek anlamda dikkat çekici tedavi yöntemlerinin sunulduğu görülmekte. Modern dünyamızda bilim ve teknolojinin her türlü derdi ortadan kaldırmayı başardığını söylemek mümkün. Bilimin ışığında problemleriniz tek tek tespit edileceği gibi çözümü içinde çeşitli bilimsel yöntemlerden yararlanılacaktır. Bilim ve teknolojinin harmanlanması neticesinde ortaya çıkan çeşitli etkilerin gebelik için yeterli olacağını söylemek mümkün. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini araştıran çiftlerin genel anlamda  Kıbrıs’ta tedavisini sürdürmek ve kısırlık probleminden kurtulmak isteyen çiftlerin yaptığı araştırmalar olduğunu söylemek mümkün. Özellikle Kıbrıs araştırması yapılmasının nedeni de bu alanda dünya çapında bir üne sahip olması. Dünya genelinde gerçekten kaliteli uzman doktorların faaliyet gösterdiği Kıbrıs tüp bebek merkezleri bakımından da ciddi oranlara ulaşmış durumda. Ülkemizden de çok ciddi sayıda çiftin her yıl buralara giderek kısırlık probleminden şikayetçi olduğu görülmekte. Bu bakımdan yaşadığınız ülke ya da şehirde aradığınızı bulamadıysanız; Kıbrıs’a bir seyahat planlamanın vakti gelmiş demektir.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu alanda en iyiler arasında yer alıyor ve gün geçtikçe kendisini tercih eden hasta sayısı da yükseliyor. Kısırlıktan dolayı mağdur olduğu gibi evliliği bitme noktasına gelmiş olan çiftlerin uzman doktorun faaliyetleriyle yeniden hayata döndüklerini söylemek mümkün.

yok