whatsapp

Yumurta Donasyonu Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlerden dolayı anne olamayan kadınlarda daha çok uygulanan yumurta donasyonu ülkemizde kısıtlanmış bir tedavi yöntemi olduğundan ülkemizden her yıl binlerce çiftin bebek sahibi olabilme umuduyla farklı bölge ya da ülkelere yöneldikleri görülmekte.

Bakıldığı zaman bebek sahibi yapma noktasında başarı oranı yüksek bir tedavi yöntemi olması pek çok insanın bu yöntemden yararlanmak istemesine neden olmaktadır. Genel anlamda kliniklerde son çare olarak görülen bir tedavi yöntemi olması elbette başarı oranının yüksek olmasını da gerektiriyor ancak; biyolojik anlamda bir başka kadının çocuğu olmakta. Biraz daha açacak olursak; çiftlerin normal yollarla gebeliği yakalayıp bebek sahibi olmalarının ardından anne ve babanın o çocuğun öz anne ve babası olduğu biliniyor. Bu tedavi yönteminde anne olmak isteyen adayın birtakım problemlerden dolayı anne olamayacak olması ve buna rağmen bebek sahibi olmak istemesi yumurta hücrelerini belirli bedeller üzerinden bağışlayan donörlerin bir bankada depolanması ve dünyanın herhangi bir noktasında ihtiyaç duyulması durumunda kullanılması neticesinde gebelik yakalanır. Yani; teknik olarak baba öz olsa da anne üvey olmakta. Bir başka kadının kendi eşinden hamile kalması ve bunu da kendi vücudunda görmesi yöntemine dayanır. Yumurta donasyonu sağlıklı yumurta hücreleri gerektirir. Yumurta hücrelerini kendi rızası ile bağışlayan dünyanın herhangi bir noktasındaki sağlıklı kadından alınan hücrelerle erkeğin sperm hücreleri laboratuvar ortamında döllenir ve anne olmak isteyen kadının rahmine aktarılır ve hamilelik gerçekleştirilir. Kısacası; kadın kaynaklı problemler bir kenara bırakılarak daha sağlıklı bir hamilelik gerçekleştirilir. Bu yönteme başvuran çiftlerin genelde her şeyi kabullenmiş çiftler oldukları görülmektedir çünkü yıllardır artan arzularına karşılık verebilecek bir tedavi yöntemi ile başarıya ulaşamamışlardır.

Yumurta donasyonu çoğu zaman başarıya ulaştıran bir tedavi yöntemi olsa da doğru ellerde doğru kliniklerde yapılması son derece önemlidir. Bu yüzden; size bu tedavi yöntemini yapabileceğini söyleyen her kliniğe inanmamanızı öneririz. Gerçekten ultra uzmanlık gerektiren ve uzmanlığında ötesinde imkan barındırması gereken kliniklerde yapılması uygun görülen tedavi yönteminin vakit ve emek kaybı yaşatmaması adına doğru noktalarda yapılması çok önemli. Herkes için özel imkanlar sunan tedavi yönteminin bu anlamda başarıya ulaşabilmesi adına her şeyden evvel gideceğiniz ülke ya da bölgelerdeki en iyi klinikleri internet ortamları aracılığıyla araştırmalısınız. İnternet ortamları üzerinde araştırma yaparken kliniklerin ya da uzmanların şahsi web siteleri üzerinden kurdukları övgü cümleleri sizleri yanıltabilir. Bu bakımdan hasta yorumlarına dikkat etmenizi öneririz. Yani; yıllardır uğraştığı hale bebek sahibi olamayan çiftlerin belirli uzmanların yardımıyla bebek sahibi olmaları durumunda memnuniyetlerini sanal dünya üzerine taşıdıkları görülmektedir. Bu anlamda gerçekçi yorumlarla karşılaştığınızda muhtemelen iyi bir klinik ve uzman bulmuşsunuz demektir. Yumurta donasyonu fiyatı klinik ve uzmanların tercih ve yöntemlerine göre farklılık gösterecektir. Bu bakımdan en doğru rakamı hizmet almak istediğiniz klinikten alacaksınız demektir.

Kıbrıs tüp bebek alanında yıllardır kendisinden bahsettiren pek çok değerli uzmana sahip adalardan bir tanesidir. Her anlamda gelişim göstermesinin yanı sıra tüp bebek ve diğer alternatif tedavi yöntemleri alanında son derece gelişim göstererek insanların övgüsüne mazhar olmayı başarmış bir ada olması pek çok çiftin bir umutla adayı ziyaret etmesine neden olmaktadır. Ada’da aylar boyu kalmanızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değil.Gerekli şartların oluşması durumunda donasyon işleminin ortalama 5 gün gibi bir sürede tamamlandığını ifade etmek isteriz. Tüp bebek yönteminde de o kadar vakit kaybedeceğiniz bir durum söz konusu değil. Aslına bakıldığında tedavinin ne kadar sürdüğünden daha ziyade uygulanan yöntemlerin sonuç verip vermediği önemlidir.

yok