whatsapp

Tüp Bebek Merkezi Seçimi

Tüp bebek tedavilerinde amaç sağlıklı bebeklerin dünyaya getirilmesidir. Tüp bebek tedavilerinde başarılı olabilmek için en önemli faktör anne adayın yaş ortalamasıdır. Anne adaylarının yaş oranları göz önünde bulundurularak adaylara özel tedavi yöntemleri uygulanır. Tüp bebek uygulamalarında kişiye özel hazırlanan tedavi seçenekleri ile başarı oranları büyük oranla artırılabilir. Tüp bebek tedavisi ve süreci oldukça stresli ve zor bir dönemdir. Bu nedenle özellikle anne adaylarına anlayışlı bir şekilde yaklaşarak tedavide daha başarı olabilmek hedeflenir.
Anne adaylarının yaşı kadar tedavide başarıyı etkileyen bir diğer faktör ise tüp bebek merkezi seçimidir. Araştırılarak seçilen bir tedavi merkezinde daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olabilir.


Peki, çiftler tüp bebek merkezlerini nasıl seçmelidir?
Tüp bebek merkezi seçiminde en önemli ayrıntı sormak ve araştırmaktır. Önerilen bir merkezde tedaviye başlamak başarılı olabilmek için önemlidir.


Tüp bebek merkezi seçerken merkeze hangi sorular yöneltilmelidir?
Tüp bebek merkezi seçiminde öncelikli olarak araştırdıktan sonra mantığa en yakın gelen merkez seçilmelidir. Merkeze güven duymak tedavide stres faktörünü azaltacaktır. Seçilen merkezin çalışma koşulları, ekip çalışması oldukça önemlidir. Seçilen merkez ile alakalı çiftlerin aklına takılan sorular varsa araştırmaya devam edilmelidir. Ancak merkeze karşı bir güven oluşmuşsa fazla kafa karıştırmadan merkez tercih edilmelidir. Seçilen merkeze sorulması gereken sorular;
• Tüp bebek merkezinde gebe kalma oranı ne düzeydedir?
• Kuruluş ne zamandır çalışmaktadır?
• Merkez yeterli oranda hijyenik koşullara sahip mi?
• Merkezin canlı doğum oranı ne kadardır?
• Seçilen merkez başka adaylar tarafından ne kadar tercih ediliyor?
• Seçilen merkez çiftleri gerektiği kadar bilgilendiriyor mu?
Tercih edilen merkezde tedaviyi üstlenen doktor ve ekibin hastaya yaklaşımı oldukça önemlidir. Merkez gerekli araştırmaları yapmadan direkt tedaviye başlamak istiyorsa çekinceli bir durumdur. Tedaviye geçmeden önce hastada gebeliğe engel olan faktörler detaylı bir şekilde araştırılmalı ve kısırlığa neden olan etkene yönelik bir tedavi şekli tercih edilmelidir. Merkeze gelmeden önce çiftler nasıl bir tedavi metotları denemiş? Bu soru çiftlere sorulmalı ve daha önceki tedaviler rapor halinde alınmalıdır. Aynı zamanda doktor ve hasta arasındaki diyalog da son derece önemlidir. Hastanın doktoruna tam olarak güvenmesi tedavinin başarılı olabilmesi için şarttır.
Seçilen merkezin kesinlikle hastasına % 100 gebelik garantisi vermemesi gerekir. Tedavinin her adımı ve ortaya çıkabilecek her problem hasta ile daha önceden konuşulmalı ve bütün ortaya çıkabileceklerden hastanın haberdar olması gerekir. Hastaya % 100 bir gebelik oranı verilmiş ve tedavi sonucunda gebelik sağlanamamışsa özellikle anne adayı ciddi psikolojik sorunlar yaşayabilir. Çiftlerin yaş sınırı, erkeğin sperm sayısı ve kalitesi, hastaya uygun görülen tedavi protokolü uygulamaya geçilmeden çiftlere anlatılmalı ve anne adayının stresten uzak kalması için çalışmalar yapılmalıdır.
Tüp bebek merkezinin adaylara sunduğu güven ile başarı oranı daha yüksek olacak ve sonucu daha olumlu olması için tüm sınırlar zorlanacaktır. Bu sayede Tedaviye başvuran çiftler seçtikleri merkezi kabullenerek güven içinde tedaviye başlayacaktır.
Tüp bebek tedavilerinde tekrarlayan başarısızlıkların ardından gelen yeni bir tedavide çiftler hem maddi hem manevi yönden oldukça olumsuz olarak etkilenmektedir. Tüp bebek Tedavi merkezlerinin doğru seçilmesi, tedaviyi üstlenen doktor ve ekibin deneyimi, laboratuar koşulları, yöneltilen sorulara alınan mantıklı cevaplar merkeze güven duygusunu artıracaktır. Bu sayede de tedaviyi olumsuz etkileyebilecek stres faktörü ortadan kalkarak tedavinin başarı şansı da artırılacaktır. Doğru merkez seçerek tedavinin başında başarı şansı artırılabilmektedir…Sitemizde bulununan tüp bebek merkezleri kendi ülkesindeki en iyi tüp bebek merkezi olarak kabul edilen merkezlerdir.He biri kendi ülkesindeki sağlık bakanlıklarınca denetlenmektedir.

yok