whatsapp

Cinsiyet Seçimi Ülkemizde Serbest mi?

cinsiyet seçimi

Tüp bebek tedavisini yaptırmak isteyen çiftlerin gerek internet ortamı üzerinden gerekse günlük yaşamda sıkça araştırdığı konu elbette cinsiyet seçimi.

Bebek sahibi olma arzusuyla yanıp tutuşan çiftlerin bu alanda sunulan tedavilerden yararlanma noktasında bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilme şansı elde etmeleri şüphe yok ki çiftleri mutlu etmiştir. Her çiftin kendine göre nedenlerinden dolayı erkek ya da kız çocukta ısrar ettikleri biliniyor. Bazı çiftlerin bu konuda özel bir istekleri söz konusu değilken bazı çiftlerin bu anlamda özel isteklerinin olması son derece normal durumlar arasında bulunmakta. Alternatif tedavi yöntemlerinin ciddi manada gelişim gösterdiği ve insanlara sunulduğu ve bununda bilimsel yollarla yapıldığı bir çağda yaşamaktayız. Teknolojinin ve bilimin birbirlerinin önünü açmaları ile birlikte akla gelebilecek her türlü sorunun bilimsel bir çözümü ortaya çıkarılmıştır. Böylesi ortamlarda da insanların şikayetçi oldukları pek çok problemin bilimsel olarak ortadan kaldırılabildiği dikkat çekmiştir.

Her bakımdan küreselleşen dünyamızda kısırlık artık bir problem olmaktan uzaktır. Elbette sunulan tedavi yöntemlerinden yararlanan çiftler için bir sorun olmaktan uzaktır. Normal şartlarda bebek sahibi olamayan çiftlerin yapılan araştırmalardan elde edilen verilere göre birbirlerini tolere etme düzeyleri bebek sahibi olan çiftlere göre çok daha düşük düzeylerde. Defalarca denediği halde yıllar boyu bebek sahibi olamamış çiftlerin ciddi bir boşanma nedeni olarak gördükleri bu durumun bebek sahibi olamamanın getirdiği psikolojik yükten kurtulmanın bir çözümü olarak görüldüğü dikkat çekiyor. Çiftlerin denemelerine rağmen çocuk sahibi olamamaları fiziksel anlamda kendilerini yetersiz hissetmelerine zaman içerisinde de psikolojik birtakım problemlere neden olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında çözümü acilen bulunması gereken problemlerden bir tanesi olduğunu söylemek mümkün. Cinsiyet seçimi genel anlamda yaptırılabilecek işlemler arasında yer alsa da her ülkede yaptırılabilecek bir işlem olmaktan uzaktır. Avrupa ülkeleri ve ülkemizde yasak bir işlem olması çiftlerin bu seçeneklerini ellerinden almaktadır. Kıbrısta bu konuda bir sınır ya da yasak söz konusu değildir. Yıllardır tedavi yöntemlerinde herhangi bir kısıtlama koymamış olan Kıbrıs’ın bu alanda son derece ileri tekniklere kavuşması gayet normal bir durumdur çünkü; dünya ülkelerinde bu alanda uzmanlaşmış uzman hekimlerin birtakım yasaklardan dolayı bazı işlemleri yapamamaları bu alanda uzmanlaşmalarının önüne geçmiştir. Kıbrıs genelinde faaliyet gösteren uzman hekimlerin her yıl tedavi olmak için gelen on binlerce çifte bu anlamda yardımcı olmaları ihtisas gördükleri alanda zaman içerisinde tecrübe sahibi olmalarını da sağlamıştır. Gün geçtikçe gelişen teknolojinin tıbbi tedavilerde kullanılmaya başlanması ile birlikte insanların problemleri çok daha seri bir biçimde ortadan kaldırılmaya başlanmıştır. Kısırlık probleminin aile içinde yarattığı yıkımda bu problemlerden bir tanesi ve geliştirilen bilimsel yöntemlerin problemleri ortadan kaldırma noktasında yeterli seviyelere ulaştığını söylemek mümkün.

Cinsiyet seçimi fiyatı şeklinde yapılacak araştırmalar sizleri bu işlemin bedeline ulaştıracaktır ancak; internet siteleri üzerinde gördüğünüz rakamların tam anlamıyla net rakamlar olmadığını bilmenizi isteriz. Net rakamlara ulaşabilme noktasında tüp bebek merkezlerinde muayene olmanın ardından uzman hekime yönelteceğiniz soru ile mümkün olacağını söyleyebiliriz. Kıbrıs tüp bebek fiyatı bakımından incelendiğinde dünya ülkelerinin birçoğuna göre gelişmiş tedavilerin uygulandığı ve fiyat bakımından da çok uygun fiyatlara tedavi olunabildiği dikkat çekmektedir. Bu bakımdan on binlerce çiftin tüp bebek ve diğer tedavi yöntemlerinde neden Kıbrıs’ı tercih ettikleri gözler önüne serilebilmekte. Her kesimden insanın beklentilerine yanıt verebilecek özellikler taşıyan çeşitli tedavi yöntemlerinin gün geçtikçe daha da geliştirilmesi insanlara umut aşılamıştır. Kısırlık probleminize karşı yararlanabileceğiniz alternatif tedavi yöntemlerini mutlaka incelemelisiniz.

yok