whatsapp

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Gizlilik ve Güvenlik

Tüp bebek tedavisi gören veya düşünen pek çok çiftin en büyük çekincelerinden biri, kendilerinden alınan sperm, yumurta hücrelerinin veya elde edilen embriyoların laboratuvar ortamında başka çiftlerin hücreleri/embriyolarıyla karışma ihtimalinin olup olmadığıdır.

Bu sorunun sürekli olarak gündemde olmasının en büyük nedeni ise çiftlerin bu işlem aşamalarında herhangi bir gözlem imkanlarının olmaması ve nadiren de olsa dış basında yer alan bu yöndeki olumsuz yönde etkilenebilecekleri haberlerdir.

Yüksek teknoloji kullanılan, deneyimli personellerin çalıştığı ve yüksek standartlarda organizasyon yapısına sahip bir laboratuvarda, farklı aşamalarda uygulanan toplam kalite kontrol ve kalite yönetimi programları sayesinde bu endişelerin önüne geçilmesi mümkündür.


Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri IVF Laboratuvarlarındaki tedavi sürecinizde hem kendinizi hem de embriyolarınızı güvende hissetmeniz için:

  • Geçmiş ve güncel tıbbi tedavi sürecinizi özenle ve detaylı olarak takip ediyor ve sadece sizinle ilgilenen tıbbi personelin erişebileceği elektronik kayıt ortamında saklıyoruz.
  • Tüm tıbbi cihazların organik olarak bağlı olduğu ve 7/24 kontrollerinin yapıldığı; ortamdaki hava, nem ve ısı düzeylerinin sürekli gözlemlenerek optimize edildiği otomasyon sistemleri kullanıyoruz.
  • Toplam kalite yönetimi programları sayesinde, teşhis veya tedavi için sizden üreme hücrelerinizin (yumurta ve sperm) alınmasından tedavide oluşturulan embriyoların rahim ortamına nakline kadar her aşamada size ait özel indikatörler/bilgiler kullanıyoruz. Gerekli kontrolleri ve doğrulamaları yazılı, sözlü ve renkli olarak 3 aşamalı olarak yapıyoruz. İşlemi gerçekleşecek kişiye/çifte ait bilgiler doğrulandıktan sonra bir sonraki aşamaya geçiyoruz.
  • Tedavide kullanılan tüm atılabilir malzemeleri, özel barkod sistemleri sayesinde sadece belirtilen kişi veya çift için kullanıyoruz. Barkodlama sistemi sayesinde size ait yumurta ve spermlerin karışma riskini sıfıra indiriyoruz.
  • Laboratuvarda uygulanan işlemlere ait genel ve işleme özgü istatistikler, düzenli aralıklar ile gerçek zamanlı olarak değerlendiriliyor. Her bir işleme ait dönemsel başarı oranlarının mümkün olan en yüksek seviyede gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.
  • İşlemlere ilişkin kalite, ISO9001 Kalite Yönetimi standardıyla; gizlilik güvenliğiyse ISO27001 Bilgi Güvenliği standardıyla korunur. Kuruluşumuz KKTC Sağlık Bakanlığı ve AB Koordinasyon Merkezi tarafından düzenli olarak denetlenir.

yok