whatsapp

Preimplantasyon Genetik Tanı PGT (PGD) ile Cinsiyet Seçimi ve Belirleme Fiyatları

Preimplantasyon Genetik Tanı PGT (PGD) ile cinsiyet seçimi ve belirleme Fiyatları çok fazla laboratuar çalışması gerektiren karmaşık bir prosedürdür, bu nedenle maliyet önemlidir. Preimplantasyon Genetik Tanı (Pgt) Fiyatları 4000 euro ile 6000 euro arasında değişmektedir.

Pgd, ciddi bir doğum kusuru olan bir çocuk sahibi olma riski taşıdığı bilinen tüm hastalar / çiftler için tavsiye edilir. Her ne kadar PGS, IVF'ye giren herkes için bir seçenek olsa da, özellikle genç kadınlar için her zaman gerekli değildir. Preimplantasyon Genetik Tanı (Pgt) kıbrıs’da en iyi şekilde yapılan tedavi yöntemlerinden birisidir.

 

Preimplantasyon Genetik Tanı'nın Faydaları Nelerdir?

Preimplantasyon genetik tanı (PGD) , embriyolar içindeki genetik kusurları tanımlamaya yardımcı olmak için implantasyondan önce kullanılan bir prosedürdür. PGD, ailelerinde belirli bir kalıtsal duruma sahip çiftlerin çocuklarına geçmesini önlemek için kullanılan bir tekniktir. Süreç, potansiyel anne babaların, bir çocuğun doğumu ciddi bir genetik rahatsızlığı ile önlemesine yardımcı olur. Bir çift, bir genetik anormalliği geçirme riski taşıdığı zaman PGD kullanılır ve anormalliği de miras almış olup olmadığını belirlemek için bir embriyo üzerinde tanısal test yapılır. PGD'de kullanılan embriyolar genellikle in vitro fertilizasyon (Klasik Tüp Bebek) işlemi sırasında yaratılır.


PGD nasıl yapılır?

PGD, yardımcı üreme teknolojisinin (ART) kullanımını içerir. Yumurtalar in vitro fertilizasyon (IVF) ile elde edilir ve döllenir. Bir kez döllenmiş, embriyolar 5-6 gün boyunca gelişir ve daha sonra her bir embriyondan bir dizi hücre çıkarılır. Embriyonun bu hücreleri içindeki genetik materyal (DNA veya kromozomlar) daha sonra genetik veya kromozomal anormallik için test edilir. Etkilenmemiş bir embriyo daha sonra implante kadının rahmine aktarılır. Genetik problemleri olmayan herhangi bir ek embriyolar, daha sonra kullanılmak üzere dondurulurken, problemli genin embriyoları yok edilir. Bu test süreci haftalar alabilir.

Yumurta alma işleminden Preimplantasyon genetik tanının nihai sonuçlarına ulaşmak birkaç hafta sürebilir. Bu süreci düşünürseniz, bu süreç, doktorunuzla sonuçları tartışmak için toplama, gübreleme, 3-5 günlük gelişim, 1-2 haftalık test ve randevu programlamayı içerir.


Kimler PGD'den yararlanabilir?

Preimplantasyon genetik teşhisi, genetik bir hastalık veya rahatsızlık geçirme riski taşıyan herhangi bir çiftin yararına olabilir.

PGD için olası adayların türlerinin listesi aşağıdadır:

Cinsel bağlantılı genetik bozuklukların taşıyıcıları
Tek gen hastalıklarının taşıyıcıları
Kromozom bozukluğu olanlar
35 yaş üstü kadınlar
Tekrarlayan gebelik kaybı yaşayan kadınlar
Birden fazla başarısız doğurganlık tedavisi olan kadınlar
PGD ayrıca cinsiyet seçimi amacıyla da kullanılır


Preimplantasyon genetik teşhisi 'nin faydaları nelerdir?

PGD 100'den fazla farklı genetik durumu test edebilir.
PGD implantasyondan önce yapılır ve böylece çiftin hamileliğe devam etmek isteyip istemediğine karar vermesine izin verilir.

PGD kullanmak istediğinizde iyi bir klinik seçmek önemlidir. PGD gelişmekte olan embriyolara zarar vermeden güvenli bir şekilde yapılabilirken, bir embriyonun herhangi bir kullanımı veya manipülasyonu çok düşük bir yaralanma riski taşır. PGD hızla gelişen bir teknolojidir ve PGD'nin başarısı ve embriyonun güvenliği için son derece iyi bir klinik ve geniş tecrübeli personelin yararları çok önemlidir. Birçok çift için, PGD onlara başka türlü sahip olamayacakları sağlıklı biyolojik çocuklara sahip olma şansı sunuyor.

yok