whatsapp

Jin.Opr. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen ve Tüp Bebek Tedavisi

Son yıllarda Kıbrıs'ta bulunan Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi oldukça tercih edilmektedir. Tüm dünyadan çiftler tüp bebek tedavisi görmek için Kıbrıs Tüp Bebek merkezine gelmektedir.

Jin.Opr.Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen  tüp bebek tedavisi alanında uzmandır. Jin.Opr. Dr. Mürüde hanımın yumurta donasyonu ve sperm donasyonu hakkında bir çok çalışması bulunmaktadır.

Yumurta rezervi az yada hiç olmayan bayanlara çocuk sahibi olabilmeleri için yumurta donasyonu önerilmektedir. Yumurta rezervlerinde ki hasar doğuştan olabilir yada sonradan meydana gelen bir hastalık sonucu oluşabilir. Özellikle kanser hastalarına henüz yumurtalıkları hasar görmeden yumurta dondurmaları önerilir. Ağır tedavi sürecinin ardından bir çok kanser hastası yumurtalıklarıyla ilgili sorun yaşamaktadır. Yumurta rezervi sorunlu olan anne adayının yumurtalığına, başka bir bayan bağışçıdan alınan yumurta ile baba adayından alınan spermin dış ortamda döllendirilmesi sonucu ortaya çıkan embriyo yerleştirilir. Embriyo anne Rahmine tutunabilirse hamilelik dönemi başlar.

Bazı ebeveynler tüp bebek tedavisi sırasında çocuklarının cinsiyet seçimini de yapmak isterler. Bu son yıllarda tıbbın oldukça ilerlediğinin bir kanıtıdır.

yok