whatsapp

Embriyo dondurma işlemi dondurulan embriyoların uzun süreli olarak saklanması işlemidir. Bununla beraber dondurulan embriyolar tekrar çözüldüğünde sağlıklı gebelik şansı verdiği yapılan birçok araştırma tarafından ortaya konmuştur. Embriyo dondurma işlemi için farklı bir tedavi protokolü uygulanmamakla beraber tedavinin bitiminden sonra sizin onayınız doğrultusunda dondurma işlemi gerçekleştirilir. Dondurulan embriyoların tekrar kullanılması istediğiniz anne adayının yaşayacağı tedavi sürecini şu şekilde sıralandırabiliriz:

  • Anne adayı oral kontraseptif hemen sonrasında da rahim iç tabakasının kalınlaşmasını sağlamak adına ilaç kullanmaya başlar, bu süreç ultrason kontrolleri ile takip edilir. Bu işlem için merkezimize gelmenize gerek yoktur bulunduğunuz şehir üzerinden bu işlemler yürütülebilmektedir.
  • Bu ilacın kullanım süresi yaklaşık olarak 15 gün boyunca devam eder, ilacın kullanım süresi tamamlandıktan sonra anne adayı transfer işlemlerinin gerçekleşmesi için merkezimize gelmelidir. Transfer işlemi sonrasında anne adayının Kıbrıs’ta konaklamasına gerek yoktur, anne adayı transfer işleminin hemen sonrasında dönüş yapabilir.
  • Transfer işleminin 12 gün sonrasında anne adayı kanda gebelik testi yaptırabilir ve sonucunu öğrenebilir. Ancak bu süreç boyunca anne adayından bazı hormon ilaçlarının kullanımının devam ettirilmesi istenmektedir. Bu sürecinde bulunduğunuz şehir üzerinden gerçekleştirilmesi mümkündür dolayısı ile merkezimize gelmenize gerek yoktur.

Ayrıca embriyolarınızı kullanmayı düşündüğünüz tarihin 2 ay öncesinde bizimle irtibata geçmeniz faydalı olacaktır.

 

Bize Ulaşın →  

yok