whatsapp

Tandem işlemi Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde başarıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Tandem Siklus tedavisi 30 ve 40 yaş aralığında olan hastalar için uygulanması ideal bir tedavi yöntemidir. Özellikle 35 yaşını geçmiş bayanlarda yumurta rezervi ve kalitesi ciddi oranlarda düşmekte ve buna bağlı olarak tüp bebek tedavisinde kaliteli yumurta elde edimi zorlu bir hal almaktadır. Bu tür hastalarda tüp bebek tedavisinin başarı oranı da düşük seviyelerde izlemektedir.

               Tandem Siklus yöntemi bu yaş aralığında hastalar için oldukça ideal bir tedavi yöntemi olmakla beraber, Tandem Siklus yönteminde hastanın kendisinin yanı sıra bir de donörün hazırlanma yöntemidir. Aslında donör kullanımının burada bir yedekleme sistemi olarak düşünmek gerekir çünkü hastanın kendi yumurta rezervi hali hazırda azalmış durumdadır. Bu noktadan sonra hasta kişinin kendi yumurtası gebelik şartlarını karşılayabilecek nitelikte değilse sadece donörden yumurta kullanımına gidilir. Lakin hastanın kendine ait kaliteli yumurta sayısı az da olsa, donörün yumurtaları ile birlikte kullanılarak başarı şansı oldukça yüksek aralıklara çekilebilmektedir. Bu durum hastaya kendi yumurtası ile çocuk sahibi olma şansını da vermektedir. Tandem Siklus yöntemi gebelik şansının yüksek aralıklarda olmasını isteyen ve kişinin kendi yumurtaları ile bir şans sahibi olmak adına tedavi arayışında olan hasta gurupları arasında oldukça popüler bir tedavi yöntemi olduğu söylenebilir. Tandem Siklus yönteminin başarı oranı bu bağlamda Yumurta Donasyonu Tedavisindeki başarı oranına yakın seviyelerdedir.

               Tandem Siklus tedavisinde hastanın tedavi geçmişi (şayet varsa) ve buna ek olarak AMH hormon testi istenmektedir. Bu testin istenmesindeki neden AMH hormon seviyesine ilişkin olarak ilaç dozu ve tedavi sürecinin hazırlanabilmesi olarak gösterilebilir.

 

KKTC Tüp Bebek Merkezleri

Bize Ulaşın →  

yok