whatsapp

Microsort – Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Tüp Bebek microsort – cinsiyet seçimi fiyatları normal tüp bebek tedavi işlemi fiyatlarına göre bir miktar daha fazladır. Bunun sebebi ise daha fazla işlem gerektirmesi ve daha özenli bir tedavi yöntemi uygulanmasıdır.

Bununla birlikte tüp bebek merkezlerinin bulunduğu şehirlerin dışında yaşayan anne baba adayları için ücretler tedavi merkezine yakın olan çiftlere göre bir miktar daha yüksektir. Bunun sebebi ise fiyatlara ulaşım bedeli, hava alanından kliniğe ve klinikten hava alanına kadar yapılan transferler, konaklama bedelidir. Tüp bebek merkezine başvuran çiftlerin sağlık tabloları incelenip yapılması gereken işlemler kişiye göre değişkenlik gösterebileceğinden ötürü bu süreç de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle tam bir fiyat vermek doğru olmamaktadır. Ama akıllarda üç aşağı beş yukarı bir fiyat oluşturmak gerekirse fiyat aralıkları 2019 ve 2020 yılı geçerli olmak üzere : 4,000 Euro ila 6,000 Euro arasında değişiklik gösterebileceği hesaplanıp ona göre hazırlık yapılmalıdır.

Fiyatlara yukarıda belirtilen hava alanı-klinik çift yönlü gidiş dönüş, konaklama ve ulaşım bedeli olarak tüp bebek tedavisine eklenmeli ya da çiftlerin isteği doğrultusunda eklenmemesi durumu da söz konusudur.

 


Tüp Bebek Yönteminde Cinsiyet Belirleme

Tüp bebek tıbbi yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen aileler için gelişmiş teknolojik imkanlarla hizmet veren pek çok merkez bulunmaktadır. Tıbbi teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu konuda yapılan çalışmalar dünya çapında pek çok yerde bulunmaktadır.

Tüp bebek çalışmaları uzman doktorlar tarafından klinik ortamda yapılan bir süreçtir.
Bu süreçte ailelerin tüp bebek edinmelerine hazırlık amacıyla yapılan tıbbi testlerin yanında çiftlerin tüp bebek konusundaki psikolojik durumları da müşahede altında tutularak kendilerine tam bir destek sağlanmaktadır. Tüp bebek tedavilerinde cinsiyet seçimi mümkündür.

 


Kıbrıs Cinsiyet belirleme nedir? Nasıl Yapılır?

Kıbrıs Cinsiyet seçimi, biyopsi yöntemiyle bebeğin kız ya da erkek olacağının tespit edilmesiyle yapılır. Bilindiği gibi xx kromozomu kız, xy kromozomu ise erkek çocuğun olmasını sağlayan kromozomlardır. Tüp bebek yöntemiyle cinsiyet belirlemek mümkündür.

Bunun için ilk olarak yapılması gereken işlem anne adayına verilecek ilaçlardır. Bu ilaçlar aracılığıyla anne adayının yumurtaları geliştirilecek ve baba adayının spermleri ile döllenme gerçekleştirilecektir.

Bu işlem sonucunda PGT diye tabir edilen tedavi yöntemi sayesinde yumurtalardan örnekler alınıp, bebeğin cinsiyeti tayin edilebilir. Anne ve babanın isteği üzerine cinsiyet belirlenip uygun e embriyolar rahme yerleştirilir.

Bu işlemle bebeğin cinsiyetini belirlemek üzere çocuk sahibi olmak isteyen aileler doğal yollarla çocuk sahibi olabilseler de tüp bebek merkezlerine gelmeleri ve bu işlemi burada yaptırmaları gerekmektedir. Bu işlem %99 oranında istenilen sonucu vermektedir.

 

 

Kıbrıs Cinsiyet Belirlemede Yasal Boyut

Cinsiyet belirlemekte yasal boyut: genetik tarama cinsiyet seçimi amaçlı uygulanması yasak olup. Tıbbi gereklilik durumunda izin alınarak yapılabilmektedir. Bu nedenle her şartta cinsiyet belirleme yöntemi olması mümkün olmayabilir. Bu şartlar göz önünde bulundurarak tedavi sürecini başlatmak çiftler açısından daha sağlıklı olacaktır.

yok